Řekni to písničkou...

Založil Miroslav, 2026-01-29 16:49

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelů a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Pedrito

Citace od: Paradoxy kdy 2026-06-23 13:22
Citace od: Pedrito kdy 2026-06-23 11:33
Citace od: Paradoxy kdy 2026-06-23 05:26Co znamená, že se to vnímání rozšiřuje?
Znamená to, že člověk v běžném provozu mysli operuje s poznatky, jak to má od mala zažité, v uzavřeném kruhu, jak je naučen přemýšlet, pociťovat... Takže jakákoliv informace se zařadí do tohoto kruhu. A točí se to dál. Meditace tenhle proces "přeruší". A to vnímání poseté vším tím infem, třeba duchovním, způsoby, jak s ním mysl zachází, se od toho uvolní.. Jak v tom hlubokém spánku, jen vědomě.
To není závislé na "sezení", na nějaké poloze těla. Někomu to jde třeba při zpěvu bhadžanů, třeba pro bohyni Kálí...
No jo aby něco odpadlo, musí to být poznáno, že.
Jj. Třeba nějaké neuvědomované stíny podvědomí, co způsobují tíseň. Třeba já byl v mládí strašně nesmělej k ženám. A teprve v těch meditacích se to uvolnilo.. A došlo mi, že v tom měla prsty třídní na základce (první a druhá třída), co si na mě těžce zasedla :)

Dokud to člověku nevyplave, ty příčiny, nemůže si je uvědomit a odevzdat, třeba té Kálí, Adi Šakti, Universu...

Pedrito

CitaceTen byl tak levorukej, že byl nakonec velice kontroverzní pro některé lidi až odpudivý.

No, už si to přesně nepamatuju, co tam ta jogínka o tý levorukosti psala, ale přišlo mi to jako běžný užívání si života, ale to by nebyla tantra, žejo... Napadlo mě, že ti levorucí prošli tou pravorukostí, a pak začli žít jaksi bez stanov nějakých škol. Ale již odpoutaně k prožitkům, co si dříve zřejmě odpírali. Ale opravdu nevím, jestli to jde bez "přípravy"... To by byl skoro každej levorukej tantrik :D

Paradoxy

Citace od: Pedrito kdy 2026-06-23 19:44
CitaceTen byl tak levorukej, že byl nakonec velice kontroverzní pro některé lidi až odpudivý.

No, už si to přesně nepamatuju, co tam ta jogínka o tý levorukosti psala, ale přišlo mi to jako běžný užívání si života, ale to by nebyla tantra, žejo... Napadlo mě, že ti levorucí prošli tou pravorukostí, a pak začli žít jaksi bez stanov nějakých škol. Ale již odpoutaně k prožitkům, co si dříve zřejmě odpírali. Ale opravdu nevím, jestli to jde bez "přípravy"... To by byl skoro každej levorukej tantrik :D
No jestli to chápu dobře, tak pravá ruka je o takových těch víc ťuťuňuňu, takový to rozdělování víc na čisté a nečisté a vlastní očišťování charakteru a takový spíš potlačování negativních emocí. Dokonce bych se to nebála nazvat duchovním fetem, tohle zasvěcení a já vím nejvíc olé volé, tak jsem vyčtenej mistr.

 Ta levá naopak staví na všem čistém a nečistém. Ale není to o tom, že si dáš grupíček a budeš uspokojovat svý nižší pudy. Prostě se to bere tak, že všechno i to nečisté je dobré k poznání. No a já ze svý zkušenosti vím, že pozorovaná nenávist nebo hněv je hodně dobrý palivo. No a taky je to cesta bez prostředků. Jediný co máš je tak nějak tvoje intuice, takový to, že víš a nevíš proč, nepřišels na to nějakým čtením nebo přemýšlením a to čtení a přemejšlení to vlastně spíš ztěžuje. Já ty věci nehledám, abych se naučila něco novýho, ale občas se stane, že pochopím jakoby zpětně svoje vlastní zkušenosti v tom přečteném. No a pravda je taková, že furt nic pořádně nevím, ale už vím, že ona nebo ono nebo jak to říct to ve mně jednou v noci zažehlo to hledání. Nebylo to tak, že bych si řekla ták a teď ze mně bude hledač pravdy. Bylo to jak když ti někdo zatlačí palec mezi oči a najednou to mnou projelo až do konečků prstů jak vánek, jak když jsem se poprvý v životě nadechla až se z toho tělo nadzvihlo. Takovýhle věci a zážitky tu budu klidně zveřejňovat, myslím že nejsem jediná komu se to stalo. Ono tomu tenkrát předcházelo velký vypětí, měla jsem opačný stavy, nebo jak to nazvat, no prostě jsem měla pocit, že se zblázním. Podrobnosti radši ne, to není pro slabý povahy. Takže proč to všechno píšu, já prostě meditace nedělám nebo spíš sporadicky, nesnažím se o probouzení hadí síly a tak. ALE TO ONA MĚ OŽIVILA TA SÍLA. A na zespodu, ale zvrchu. Pak až to bylo ospodu a zase tomu předcházelo něco blbýho, no a pak extáze tři dni, kdy mi vibrovalo celý tělo jakoby teple a všechno z okolí bylo ve mně, tak jsem to prostě vykopla, protože v takovým stavu se nedá fungovat.

A tak jsem Vám to na sebe hezky práskla, abych potvrdila, že na jakoby nečistejch věcech je to fakt jízda. Řekla bych Vám i jiný věci, ale ty se sem nehoděj :)

Paradoxy

No a pak jsou tady taky různý intuitivní praktiky, který jsem najednou začala dělat, ale to neřeknu nikdy nikomu. Myslím, že důležitý je hlavně to nechat bejt. Jak píše Vostál to uvolnění a to jeho UV, který jakoby zažehne tebe a né nějaký bláboly některých o jednotě a že je všechno láska, to jsou fakt mindráci a nedivím se, že se posílaj doprdele. To jsou ty, co maj jeden záblesk nebo zážitek a myslej si, jak jsou duchovní. ( já tím taky chvilku trpěla, přiznávám se :D)

Pedrito

CitaceNo jestli to chápu dobře, tak pravá ruka je o takových těch víc ťuťuňuňu, takový to rozdělování víc na čisté a nečisté a vlastní očišťování charakteru a takový spíš potlačování negativních emocí. Dokonce bych se to nebála nazvat duchovním fetem, tohle zasvěcení a já vím nejvíc olé volé, tak jsem vyčtenej mistr.

 Ta levá naopak staví na všem čistém a nečistém. Ale není to o tom, že si dáš grupíček a budeš uspokojovat svý nižší pudy. Prostě se to bere tak, že všechno i to nečisté je dobré k poznání. No a já ze svý zkušenosti vím, že pozorovaná nenávist nebo hněv je hodně dobrý palivo. No a taky je to cesta bez prostředků. Jediný co máš je tak nějak tvoje intuice, takový to, že víš a nevíš proč, nepřišels na to nějakým čtením nebo přemýšlením a to čtení a přemejšlení to vlastně spíš ztěžuje. Já ty věci nehledám, abych se naučila něco novýho, ale občas se stane, že pochopím jakoby zpětně svoje vlastní zkušenosti v tom přečteném. No a pravda je taková, že furt nic pořádně nevím, ale už vím, že ona nebo ono nebo jak to říct to ve mně jednou v noci zažehlo to hledání. Nebylo to tak, že bych si řekla ták a teď ze mně bude hledač pravdy. Bylo to jak když ti někdo zatlačí palec mezi oči a najednou to mnou projelo až do konečků prstů jak vánek, jak když jsem se poprvý v životě nadechla až se z toho tělo nadzvihlo. Takovýhle věci a zážitky tu budu klidně zveřejňovat, myslím že nejsem jediná komu se to stalo. Ono tomu tenkrát předcházelo velký vypětí, měla jsem opačný stavy, nebo jak to nazvat, no prostě jsem měla pocit, že se zblázním. Podrobnosti radši ne, to není pro slabý povahy. Takže proč to všechno píšu, já prostě meditace nedělám nebo spíš sporadicky, nesnažím se o probouzení hadí síly a tak. ALE TO ONA MĚ OŽIVILA TA SÍLA. A na zespodu, ale zvrchu. Pak až to bylo ospodu a zase tomu předcházelo něco blbýho, no a pak extáze tři dni, kdy mi vibrovalo celý tělo jakoby teple a všechno z okolí bylo ve mně, tak jsem to prostě vykopla, protože v takovým stavu se nedá fungovat.

A tak jsem Vám to na sebe hezky práskla, abych potvrdila, že na jakoby nečistejch věcech je to fakt jízda. Řekla bych Vám i jiný věci, ale ty se sem nehoděj :)

Jsem vyloženě žádnou školu tantry nikdy nedělal. Ale myslim že v Józe jako takový je obsažena. Koukal jsem kdysi, co to slovo "tantra" znamená, a znamená "osnova". A to mi právě připomíná tu energetickou soustavu (soustava zní líp než systém) nádí a čaker. Levá ženská (emoční) a pravá mužská (rozumová) strana. A vědomý střed, harmonie mezi nimi. Nebo taky ne, všemožně rozhozené. To jsou možnosti...

Pedrito

Citace od: Paradoxy kdy 2026-06-23 20:32No a pak jsou tady taky různý intuitivní praktiky, který jsem najednou začala dělat, ale to neřeknu nikdy nikomu. Myslím, že důležitý je hlavně to nechat bejt. Jak píše Vostál to uvolnění a to jeho UV, který jakoby zažehne tebe a né nějaký bláboly některých o jednotě a že je všechno láska, to jsou fakt mindráci a nedivím se, že se posílaj doprdele. To jsou ty, co maj jeden záblesk nebo zážitek a myslej si, jak jsou duchovní. ( já tím taky chvilku trpěla, přiznávám se :D)

Myslím, že tím trpěl chvilku každej, kdy se to ego, v tom advaita rauši, stylizuje do absolutna, a dělá že není ;D
Ale většinou to přejde...

Paradoxy

Jo většinou to přejde, ale nemusíme chodit daleko pro případ, jak to vypadá když to nepřejde :D. Jmenovat netřeba.

Pedrito

Některým člobrdům se ta hra na schovku před Mahamájou tuze zalíbí ;D No a co.. Hlavně že neloupěj a nemordujou :smiley_cowboy:

Miroslav


Paradoxy


Pedrito


Marioneta