Cesta husiny

Založil Pedrito, 2026-06-17 07:24

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Pedrito

No, tak jsem se jal kouknout, jestli o tom není něco vědeckého. A je ::)

https://magnoli.cz/kdyz-prebehne-mraz-po-zadech/

Pedrito

CitaceJo je to běžný jev, který mají lidi většinou rádi, proto choděj na konzerty a tak :)
Njn, když už máme ta rukatá, nohatá, hlavatá, atd, těla a nervy...

Salmo1cz

No to je ta záhadná komůrka na pravé straně hrudníku jak o tom hovoří Ramana.
To je to co roztáčí pokud je člověk dostatečně uvolněný sympatikus a parasympatikus.
Toto je léčivá síla samadhi uvolňující blokády těla a jednotlivých orgánů.
Jedním slovem harmonie.
Ptejte se odkud se to bere.
To není nezájem oceánu nebo netečného Já.Toto je síla harmonie Šakti o kterém nemá většina lidí ani tuch.
Je to mimo chtění a nechtění.
 :)

Paradoxy

 Ono se řekne snadno mimo chtění a nechtění, jenže kolikrát nemáme ani páru o tom, že něco chceme nebo nechceme, protože je to před náma skryto ve vlastním podvědomí jako poklady, o kterých ani nevíme. No naštěstí je život milostivý a příležitosti k sebepoznání nám dává, i když někdy dost nepříjemným způsobem.

Pedrito

CitaceNo to je ta záhadná komůrka na pravé straně hrudníku jak o tom hovoří Ramana.
To je to co roztáčí pokud je člověk dostatečně uvolněný sympatikus a parasympatikus.
Toto je léčivá síla samadhi uvolňující blokády těla a jednotlivých orgánů.
Jedním slovem harmonie.
Ptejte se odkud se to bere.
To není nezájem oceánu nebo netečného Já.Toto je síla harmonie Šakti o kterém nemá většina lidí ani tuch.
Je to mimo chtění a nechtění.

No, mě se to nejvíc ozývá v těch chvílích ztišení mysli. Na kulturních akcích si ani nepamatuju.. Tam jsou ty energie takový davový. Při poslechu písniček velmi vyjímečně. Za mlada dosti u pohádek :)
V tý introspekci to lze cejtit kdekoliv v těle. Mám za to, že je to reakce těla (nervové soustavy) na vnitřní šakti, a že působí očistně (třeba na to podvědomí, atd), a že ta citlivost (anténky) se dá vyladit.

Pedrito

Ono jde o tom mluvit mysticky, když se potkaj lidi k tomu založení, je taková tendence. Všechny ty názvy a aspekty.. Zní to vznešeně, a mystická mysl si příjde na svý. Třeba jí to pomáhá, a tak ok. Možná chce být jen v inspiraci, blízko ducha.. Ale ono to je vlastně úplně obyčejné, přirozené...

Marioneta

Citace od: Pedrito kdy 2026-06-17 14:35Ono jde o tom mluvit mysticky, když se potkaj lidi k tomu založení, je taková tendence. Všechny ty názvy a aspekty.. Zní to vznešeně, a mystická mysl si příjde na svý. Třeba jí to pomáhá, a tak ok. Možná chce být jen v inspiraci, blízko ducha.. Ale ono to je vlastně úplně obyčejné, přirozené...
Je to nejúžasnější odpověď těla na prožité emoce. Přijde dřív, než si mozek tu emoci uvědomí. Mívám to často a jsem za to neskutečně ráda.

Paradoxy

Citace od: Marioneta kdy 2026-06-18 07:16
Citace od: Pedrito kdy 2026-06-17 14:35Ono jde o tom mluvit mysticky, když se potkaj lidi k tomu založení, je taková tendence. Všechny ty názvy a aspekty.. Zní to vznešeně, a mystická mysl si příjde na svý. Třeba jí to pomáhá, a tak ok. Možná chce být jen v inspiraci, blízko ducha.. Ale ono to je vlastně úplně obyčejné, přirozené...
Je to nejúžasnější odpověď těla na prožité emoce. Přijde dřív, než si mozek tu emoci uvědomí. Mívám to často a jsem za to neskutečně ráda.
Na to se dá říct jen jedno, jsi šťastná to žena :)

Pedrito

Když jsem přišel na první posezení s jogíny, byl tam pověšenej na tabuli velkej tenhle obrázek

IMG_1952.jpeg

Tak jsem si říkal, co to safra je! ::)

Tak jsem se dozvěděl, že jsou to hlavní energetické kanálky a centra. No a ten modrej, co začíná úplně naspod míchy, a vede zleva do pravé hemisféry, že je emoční.. Říká se mu Ida :)

A třeba taky, že někdo má silnější tu Idu, víc citově založení lidé, a někdo zas tu Pingalu napravo, více intelektuálně založení. No a ten uprostřed, to je ta slavná Sušumna, co jim může dát rovnováhu. Ony se v tom mozku protínaj všechny...

Pedrito

No, já byl vždy trochu vlevo, takže hodně koupání nohou v teplé slané vodě a svíčky při meditaci u levé strany těla ::) By se ta strana trochu ohřála a pozornost se uvolnila v ten střed.

Pedrito

No, a naopak zase, kdo byl víc ten rozumovej, tak se doporučovalo dělat studený koupele nohou... Byla to snaha vyvážit ty energie emocí a myšlenek a jedna z praktik, co pomáhala uvolnit se k tý meditaci. Protože to bylo nové, a málo komu to šlo jen tak, že jo.

Paradoxy

To já když mi je večír v posteli zima, tak si lehnu na pravej bok a hned je mi tepleji :).

Pedrito

Na to lze říct jediné, jsi šťastná žena :)

No a vedle týhle praxe třeba ty Upanišady, Gíta, Sútry, Mantry... Ale ono to těžko funguje samo o sobě, že ti neoadvaitistik učitelskej řekne, "už to máš.." Holt je filozofie, třeba nedvojná, a mysl je z toho paf.. Ale kde je husina, co tu euforii vypráší? Takže bych řek, že jakékoliv vědění je teorie. Ale mráz v páteři, to je co člověk bytostně cítí. A ona ta hlava, emoce, představy, v tu ránu neví vůbec nic... Prostě jim to bere dech v tu chvíli. Ego (já) tehdy "ví", že nic neví, že "je to větší než to největší a menší než to nejmenší." -Upanišady-

Paradoxy

Citace od: Pedrito kdy 2026-06-18 11:30Na to lze říct jediné, jsi šťastná žena :)

No a vedle týhle praxe třeba ty Upanišady, Gíta, Sútry, Mantry... Ale ono to těžko funguje samo o sobě, že ti neoadvaitistik učitelskej řekne, "už to máš.." Holt je filozofie, třeba nedvojná, a mysl je z toho paf.. Ale kde je husina, co tu euforii vypráší? Takže bych řek, že jakékoliv vědění je teorie. Ale mráz v páteři, to je co člověk bytostně cítí. A ona ta hlava, emoce, představy, v tu ránu neví vůbec nic... Prostě jim to bere dech v tu chvíli. Ego (já) tehdy "ví", že nic neví, že "je to větší než to největší a menší než to nejmenší." -Upanišady-
Nevím, jestli zrovna jsem šťastná žena, spíš je to dost tvrdá cesta:D. Vědění je vědění, to přichází poznáním a poznáváním. Třeba dvě spodní čakry mám já osobně jako jednu, tak jsem to u sebe poznala. A všechno je propojený, ať chceme nebo nechceme. A v okamžiku zastavení mysli se o tom nedá nic říct, prostě ani spojení ani nespojení, ani jsem ani nejsem. Ani štěstí, ani neštěstí, ani láska a ani neláska, ani blaženost ani neblaženost. Není v tom žádná euforie, to neni to ono, ale euforie smutek atd. do života patří stejně jako to ono.

Jo a taky tam není žádný ego, který ví že nic neví, to jsou jen kecičky.

Pedrito

Asi to vše nějak jde, jak musí. Moje rodiče například jsou úžasní, že se ze mě nezbláznili. Já mít jako rodič za dítě sebe, nevěřím že bych to přežil v duševním zdraví.

No a to vědění.. Jednou po něm nezbude ani ta Echo. On to řek ten Mr. Eckhart dobře...

Něco zrovna třeba víme, nebo si myslíme, vzpomínáme, nebo si dokonce donekonečna opakujeme, že je to tak a tak..
Tak nám při tý litera-túře tedy přeju, ať z toho nezcvoknem.
Ale jsou i hezcí cvoci, to jo. Třeba taková Nico